Lost Forum Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Benjamin Linus

2 posters

normal Benjamin Linus

Mesaj tarafından BDD Perş. Haz. 04, 2009 1:02 pm

Benjamin Linus Ben_Linus2

Benjamin "Ben" Linus, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir. Canlandıran oyuncu Michael Emerson'dur.

İlk başta Michael Emerson'ın Lost'un üç bölümünde yer alması düşünülmüştü, fakat yapımcılar ondan öyle etkilendiler ki 5 bölümde daha yer almasına karar verdiler. 3. sezonda dizinin daimi karakterlerinden biri haline geldi. Çok iyi yalan söyleyebilen bir kişiliktir. İstediği insana istediği şeyi konuşarak yaptırabileceğine inanır.

Dizide kendini bir dönem de Henry Gale (adaya paraşütle düştüğünü söyleyerek) kimliği ile tanıtmıştır. Ben, adada doğduğunu ve tüm hayatı boyunca bu adada yaşadığını iddia eder. Ancak bu yalandır. Doğum yeri Portland, ABD'dir. Babası Roger Linus annesi Emily Linus'tur. Annesi hamileliğinin 7. ayında Benjamin Linus'un doğumunda ölmüştür. Annesi ölürken bebeğin isminin Benjamin olmasını Roger'dan istemiştir. Roger Linus daha sonraki yıllarda iş bulmakta zorluk çeker ve Roger Linus'a Benjamin Linus'un doğumu sırasında yardım eden Horace Goodspeed tarafından adada iş teklif edilir.

Roger Linus adada işçi olarak çalışmaya başlar. Adadaki çalışma pozisyonundan şikayet etmektedir ve adaya hademelik yapmak için gelmediğini söylemektedir. Benjamin'i doğumu sırasında kaybettiği Emily'i öldürmekle suçlar. Her sene Benjamin'in doğum günlerini unutur.Bir doğum gününde Benjamin'in adaya ilk geldiği gün tanıştığı arkadaşı Annie, Benjamin'e iki tahta oyuncak bebek gösterir. Bunlardan birini Ben'e hediye eder ve böylece onlar asla ayrılmayacaklarına inanırlar. Ben bu hediyeyi hayatı boyunca saklar.

En son BDD tarafından Paz Tem. 05, 2009 1:35 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BDD
BDD
Admin

Teşekkür : 4
Favori Karakteri : Dan - Ben - John-Shannon
Ülke : Benjamin Linus Flagturkeyzq7
Ruh Halleri : Benjamin Linus Geveze10

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Benjamin Linus Imgleft100/100Benjamin Linus Emptybarbleue  (100/100)
güçlülük:
Seviye:

http://lost.ukraine7.com

normal Geri: Benjamin Linus

Mesaj tarafından BDD Paz Tem. 05, 2009 1:34 pm

Benjamin Linus Z66

Babası Benjamin'in bir doğum gününde annesi öldürmekle suçlayınca Benjamin ormana gider ve annesinin hayalini görür. Annesi Ben'e güvenlik çitlerini geçmeden daha zamanı değil der.

Başka bir sefer gidişinde ise çitleri gerekli kodu girerek aşar ve burada Richard Alpert ile karşılaşır. Richard Dharma girişimiyle savaşan Saldırganlar diye adlandırılan grubun bir üyesidir. Benjamin Richard'a Dharma Girişimi'nden nefret ettiğini ve Saldırganlar adlı gruba dahil olmak istediğini söyler. Richard ise eğer bunu gerçekten yapmak istiyorsa çok sabırlı olması gerektiğini söyler.

Yıllar sonra Ben de işçi olarak Dharma Girişimi bünyesinde çalışmaya başlar. Yine Benjamin'in bir doğum gününde Baba-oğul Roger ve Ben İnci İstasyonuna teslimat yapmak için giderler. Ben babasını gaz maskesi giydikten sonra zehirli gaz ile zehirler. Kışla "the Barracks" diye tabir edilen Dharma üyelerinin yaşadığı yere geri dönünce tüm Dharma üyelerinin öldüğünü ve Saldırganlar olarak tabir edilen grubun buraya girdiğini görür. Saldırganlar ayakkabi giymezler ve eski elbiseler giymişlerdir. _bu kaybolan araba daha sonra Hurley tarafından bulunur ve çalışılır duruma getirilir. Daha sonra bu araba diğerlerinden birkaçını öldürmek için kullanılır_

Benjamin daha sonraları Diğerleri grubunun uygulamada lideri konumuna yükselmiştir. Juliet Burke ne kadar kararların ortak verildiğini Jack'e söylesede Diğerleri Grubunda Ben'in tartışılmaz bir otoritesi vardır. Çünkü o Jacob ile iletişime giren tek kişidir.

Uçak düşmeden 2 gün önce Ben'in belkemiğinde önemli büyüklükte bir tümör Juliet Burke tarafından saptanır. Uçağın düşüşüyle Ben, Goodwin'i kuyruk kısmına, Ethan'ı ise uçağın düşen orta bölümündeki kurtulanlar olup olmadığını öğrenmek için görevlendirir. Goodwin'in bu iş için görevlendirilmesindeki en büyük neden ise onun Juliet Burke'e duyduğu büyük aşktır. Juliet'in Goodwin'den ayrılması için her şeyi yapmaya hazırdır.

Bildiği diller arasında Türkçe ve Arapça da vardır. Zamanda yolculuğu esnasında 2005 yılına gider ve Tunus çölünde kendisini yakalamak üzere olan iki atlıya bir kaç dilde seslendikten sonra "Türkçe biliyor musunuz" diye bağırır. Kızı olarak tanıdığımız Alex kurtarma ekibi diye tanıdığımız kişiler tarafından öldürülmüştür. Bir daha adaya asla kendi başına dönemeyecektir. Döndükleri uçakta Jack, Kate, Hurley, Sayid zaman yolculuğu ile 1977'ye Sawyer'ların yanına dönmüştürler. Ben'le Sun şu anki zamanda kalmıştırlar.
BDD
BDD
Admin

Teşekkür : 4
Favori Karakteri : Dan - Ben - John-Shannon
Ruh Halleri : Benjamin Linus Geveze10

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye:

http://lost.ukraine7.com

Mesaj tarafından LCA Paz Tem. 05, 2009 4:25 pm

Benjamin Linus Lost_ben_linus9
Şu ana kadar gördüğümüz kadarı ile Others hierarşinde lider konumunda. Üstü ise Jacob.
Alex onun kızı (evlatlık) Alex'in babası ile arasının iyi olmadığını biliyoruz, ancak bu büyük bir ihtimalle Alex'in sevgilisi Karl'dan ya da ergenlik dönemi isyankarlığından kaynaklanıyor olabilir. Juliet ile bir mazileri var, bu mazide Ben'in Juliet'ten karşılık almadığını öğrendik. Juliet, çıkarları gereği Ben için çalışmaya devam etse de aslında ondan nefret ediyor.

ADADAN ÖNCE...

Hem Jack'e hem de Locke'a hayatı boyunca adada yaşadığını söylemiştir. Ve çoğu Others'dan bu özelliği ile ayrıldığını. Buna rağmen "The Man Behind the Curtains"le beraber bu durumun bir yalan olduğunu, Ben'in adada doğmadığını görürüz.

Benjamin Linus Zaman_ben_portland

Ormanlık bir alanda bir kadının acı içinde bağırışlarını duyarız. Emily doğum sancısı çekerek acı içinde bağırır, ve kocası Roger ona yardım etmeye çalışır. Emiliy bebeğini doğurur. Roger Emily'nin kanaması olduğunu fark eder. Roger bebeği Emily'nin tutmasını ister ve Emily'yi kucaklayarak ormanın dışına doğru koşmaya başlar. Yola ulaştıklarında, yol tabelasında Portland'dan 32 mil uzakta bir yerde olduklarını öğreniriz. Roger yardım için bağırır ve bir kaç araba geçtikten sonra içinde bir kadın ve bir erkeğin olduğu kırmızı Volswagen bir araba yardım için durur. Horace, Roger'a bebeğin iyi olup olmadığını sorar. Bu sırada Emiliy bebeğin adının Benjamin olmasını istediğini söyler ve ölür.
LCA
LCA
Admin

Teşekkür : 5
Favori Karakteri : Claire - Ben - Juliet
Ruh Halleri : Benjamin Linus Tembel10

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye:

Mesaj tarafından LCA Çarş. Tem. 22, 2009 4:27 pm

ADADA (DHARMA YILLARI)

Benjamin Linus Zaman_benjamin_ada

Yıllar sonra gen Ben'i babasıyla, denizaltından çıkmış iskeleden adaya gelirken görürüz. Ben doğduğunda onlara yardım eden Horace'ı onları karşılarken görürüz. Ben çevreye bakar ve bir çok kişinin DHARMA üniformaları giymiş bir şekilde çalıştığını görür. Roger Ben'e, Horace'ın DHARMA'da çalışmak için kendisine yardım ettiğini söyler. Horace Ben'i kolunun altına alır ve "Namste" yazılı işaretin altından geçerek, DHARMA'yı tanıtıcı kısa bir vidyo izlemek için içeri girerler. Roger Ben'i yalnız bırakarak kendisinin çağırıldığı yere gider. Roger kendisine verilen üniformayı elinde tutarken kızgın bir şekilde bağırmaya başlar. Kendisinin buraya işçi olarak çalışmak için gelmediğini DHARMA'nın dünyayı değiştirmek için yaptığı deneylere yardımcı olacağını sandığını söyler. Ben kısa videoyu izlerken Annie adında küçük bir kız Ben'e kendini tanıtır ve ona Apollo çikolatalarından verir.

Daha sonra Ben'i bir sınıfta volkanlar hakkında ders alırken görürüz. Dersi veren kişi, Ben'in doğumunda Horace'ın yanında bulunan Olivia'dır. Bir volkanın etkisini anlatmak için suyun kabartma tozuyla nasıl tepkidiğini bir deneyle gösterir. Bu sırada yer sarsılmaya başlar ve sirenler duyulur. Olivia sınıftakilere yerlerine geçmelerini söyler ve sınıftakiler odanın köşesine toplanırlar. Bu sırada Olivia eline bir tüfek alır ve Annie'ye sınıfın kapısını kilitlemesini söyler. Annie kapıyı kilitlerken DHARMA üniformalı silahlı kişilerin koşarak pencerenin önünden geçtiğini görür. Bu sırada Ben yerinden kıprdamaz; bunu gören Annie Ben'in kolundan tutarak onu da odanın köşesine götürür. Annie Ben'e gelenlerin "Hostiles" (others) olduğunu ve düzeleceğini söyler.

O akşam ben odasındayken dışarıda Roger'ın Horace ile tartıştığını duyar. Roger "Flame" (alev) istasyonundan dönerken bir çatışmanın ortasında kendini bulduğunu söyler. Horace yerlilerle bazı çatışmalar yaşadıklarını belirtir. Roger böyle olaylarla karşılaşmak için işe girmediğini söyler ancak Horace Ben'in çok iyi bir eğtim aldığını söyleyerek onu ikna etmeye çalışır. Roger Ben'in eğtimine önem vermediğini ve fazladan 30.000 dolar isteyeceğini ve Horace'a evinden defolmasını söyler. Ben yatak odasındaki pencereye baktığında annesini içeri bakarken görür ve şok olarak yere düşer. Tekrar pencereye baktığında annesini göremez. Ben anne ve babasına ait bir fotoğrafa bakar bu sırada Roger Ben'in odasına gelir hiç bir şey söylemeden birbirlerine bakarlar; daha sonra Roger Ben'in yatağına girmesini ister ve odadan ayrılır.

Bir süre sonra Ben salıncakta sallanırken Annie'den bir doğum günü hediyesi alır. Kutudan el yapımı, biri erkek biri kadın, ağaçtan iki adet oyuncak bebek çıkar. Annie bu bebeklerin "hiç bir zaman birbirlerinden ayrılmayacakları" anlamına geldiğini açıklar. Erkek bebeği kendi alır ve kadın bebeği Ben'e verir.

Akşam eve gittiğinde babasını bira kutuları ile birlikte sızmış bir şekilde bulur. Hediye kutusunu masanın üstüne bıraktıktan sonra babasının elinden boş bira kutusunu alır. Babasının ayakkabısını çıkarmak üzereyken Roger uyanır. Masanın üstündeki hediye kutusunu gördükten sonra Ben'den doğumgününü unuttuğu için özür diler ancak bu günün annesini öldürdüğü gün olduğu için hatırlamanın çok zor olduğunu belirtir. Ben'in doğduğunda Emily'nin sadece 7 aylık hamile olduğunu söyler ve onun yokluğundan ve bu adada sıkışıp kalmış olduklarından üzgün olduğunu belirtir. Babasından duyduğu bu sözler üzerine Ben evden ağlayarak kaçar. Ses çiti (Sonic Fence) yanına koşarak gelir ama geçmeden durur. Kısa bir fısıltı duyar ve ses çitinin diğer tarafında annesi görünür. Annesine doğru koşmak ister ama annesi yapmamasını daha zamanın gelmediğini söyler. Ben bağırır ve sonra evine geri döner. Ben daha sonra yanına ses çitinin şifresini de alarak kaçmak ister. Codu girdikten sonra çantasından çıkardığı beyaz tavşanı direklerin arasından geçirir ve güvenli olduğunu anladıktan sonra kendisi de geçer. Ormanın içinde koşarken fısıltıların içinde birden Richard Alpert karşısına çıkar. Ben korkmasına rağmen sakinliğini korur. Ben, Richard'a annesini aradığını, onun ölü olmasına rağmen onu gördüğünü söyler. Richard Ben'e eve gitmesini söyler, bunun üzerine Ben ona katılıp katılamayacağını sorar. Richard bunun mümkün olduğunu ama çok sabırlı olması gerektiğini söyler.
LCA
LCA
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye:

Mesaj tarafından LCA Çarş. Tem. 22, 2009 4:28 pm

Benjamin Linus Zaman_ben_anne

Bunun üzerinden yıllar geçer ve Ben'i genç bir adam olarak görürüz. Üzerinde DHARMA üiforması ile babası gibi bir işçi olarak çalışmaktadır. Babası ile beraber mavi bir Volswagen minibüse bira doldurmaktadırlar. Ben babasına doğumgününü gene hatırlamadığını söyler. Babası utanır ve mahçupça işleri bittikten sonra biraz baba-oğul zamanı geçirmeyi önerir. Ben buna sevineceğini söyler. Daha sonra bir tepenin kenarında dururlar ve Roger bira içmeye başlar. Ben Roger'a, Emily'nin ölümünün gerçekten kendisinin -Ben'in- suçu mu olduğunu düşündüğünü sorar. Roger bunu bilmediğini söylerken Ben saatine bakar. Bunu fark eden Roger bir randevusu olup olmadağını sorar. Ben bu soruya cevap vermez. Roger bir dahaki seneye doğum gününü hatırlamak için elinden geleni yapacağını söyler ancak Ben bunun hiç bir zaman olmayacağını belirtir. Bu sırada Ben bir gaz maskesi çıkartarak takar ve gas kutusunu çalıştırır. Bu Roger'ın burnundan ve ağzından kan gelmesine neden olur. Ben arabadan ayrılmaz ve Roger'ın ölmesini izler. Ben DHARMA evlerinin bulunduğu kışlaya geri döner.

Burada tüm DHARMA çalışanlarının da aynı Roger gibi ölü olarak yerde yattığını görürüz. Ben Horace'ı görür ve yanına giderek göz kapaklarını kapatır. Alpert ve grubu gaz maskeleri giymiş olarak buraya gelirler. Richard saatine bakar ve gaz maskesini çıkartır. Diğerleri maskelerini çıkartırken Richard Ben'e, Roger'ın cesedini taşıyacaklar mı diye sorar. Ben onun orada kalmasını ister. DHARMA çalışanlarının cesetlerini taşımaya başlarlar.
LCA
LCA
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye:

Mesaj tarafından LCA Çarş. Tem. 22, 2009 4:29 pm

DHARMA'DAN OTHERS'A

Benjamin'in nasıl olup da Others'ın lideri haline gelip Dharma'nıın külleri üzerine Others'ı inşa ettiğini hala bilmiyoruz. Bu büyük bir ihtimalle Jacob'a yakınlığından, yani onunla iletişime geçen tek kişi olmasından ve bu yakınlığı sağlayacak kadar adanmışlık sergilemesinden kaynaklanıyor olabilir. Zekası, insan ruhunu iyi analiz edebilmesi ve böylece manipülasyon yeteneğini konuşturması da karizmasını pekiştirmiş olabilir.

Alex'i kendi kızı gibi yetiştirdiğini, sadece bununla kalmayıp gerçekten de koruyucu bir baba olduğunu ve kendi öz kızıymış gibi benimsediğini görüyoruz. Şimdiye kadar baba-kız ilişkisinde gördüğümüz çalkantılar, Ben'in karakterinden çok Alex'in ergenlik kaprislerinden ve gençlik asiliğinden kaynaklanıyor olabilir.

815 Oceanic Uçağının düşmesinden 3 yıl önce adaya gelen Juliet ile Tom'un bahsettiği gibi bir mazisi varsa eğer, bu kısa sürmüş olmalı. Zira, Juliet'in yakın zamana kadar Goodwin ile bir ilişkisi vardı.

Kazadan iki gün önce, evine dalan Juliet'ten belinde bir tumör olduğunu öğreniyor. Bu hem Juliet'i hem de Ben'i şaşırtıyor. Çünkü şimdiye kadar adada yapılan çalışmalarda hiçbir kanser vakasına rastlanmıyor ve Ben'in Juliet'e, ablası Rachel'in tekrar nükseden kanserine çare bulmak gibi vaadi var. Ben'in tumöre sahip olması Juliet'te "vaat ettiği gibi kanserin çaresini bulmuşsa, kendisi nasıl kanser olabilir" şüphesini doğuruyor. ("One of Us")

Uçağın düşmesinden hemen sonra:

815 Oceanic Uçağının düşmesinden hemen önce meydana gelen yer sarsıntısı üzerine evlerinden çıkan Others'ların arasında Ben'i de görüyoruz. Uçağı parçalanarak düştüğünü görür görmez Ben, büyük bir soğukkanlılıklar Goodwin ve Ethan'ı çağırarak enkazın düştüğü yerlere gitmelerini, üç gün içinde -varsa- kurtulanların bir listesini yapıp kendisine getirmelerini emrediyor.
LCA
LCA
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye: