Lost Forum Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jacob

attention2 Jacob

Mesaj tarafından BDD Cuma Tem. 03, 2009 5:33 pm

Jacob Jacob_kitap_okuyor

Jacob adanın esrarengiz yerlisinin adı. Jacob’un gizemini koruyan birçok detay devam ediyor. Kendisini adanın güçlendirdiğini söyledi. Ayrıca diğerlerinin lideri olarak biliniyor ve hiç kimse onu göremiyor. Hiç yaşlanmıyor (aynı şekilde bu özelliği Richard’ a da verdi) ve en az 19. Yüzyıldan bu zamana adanın yerlisi. Oceanic 815’in yolcularının birkaçıyla ve Ilana’yla da tanıştığını ayrıca akıcı bir şekilde Korece ve Rusça konuşabildiğini gördük.

2007 yılında, dört parmaklı heykelin altında ikamet ederken; görünüşe bakılırsa John Locke’n kılığına girmiş, kendisi gibi gizemli ezeli düşmanın baskısı altında kalan Benjamin Linus tarafından öldürüldü. Ölürken sahte Locke’a söylediği son sözler; “ onlar geliyor” oldu. Jacob’un öldüğü bilinse de bilinmese de, o sırada 1977 yılında olan zaman atlamış kahramanlarımız hidrojen bombasını patlatarak, adada yaşayan herkesin kaderini değiştirmiş olabilir.

Jacob Jacob_ve_dusmani_sahilde

Bilinmeyen Zaman Dilimi

Bilinmeyen zaman diliminde Jacob, dört parmaklı heykelin altında yaşıyordu ve bu yerde bir duvar kilimi dokumaya başlamıştı (bitmiş halini 2007 yılında gördük). Aynı zaman diliminde adanın bilinen Jacob dışındaki tek yerlisi, siyah saçlı ezeli düşmanı. Geminin adaya varmak üzere olduğu sabah, sahilde bu ezeli düşmanıyla konuştu. Jacob’u geminin adaya gelmesine izin vermesinden dolayı itham etti ve insanın doğası dolayısıyla hata yaptığı için uyarmaya çalıştı. Düşmanı, Jacob’u öldüremeyeceğini, ama bir boşluğunu yakaladığı gün er ya da geç bunu mutlaka yapacağını söyledi. Bunun üzerine Jacob; “ bunu yapacağın zaman burada olacağım” şeklinde cevap verdi.

Dolaylı Referanslar

Zaman içinde diğerlerinin lideri haline geldi. Belki Richard dışında birkaç kişiye onunla direkt konuşma izni verilmiş olabilir. Diğerleri Jacob’un otoritesini sorgulayamıyor ve onun dediklerini yapıyorlardı. İsmini birçok kez, Benjamin bir eyleme geçmeden önce izin isterken duyduk. Hatta Rachel Carlson’un kanserini iyileştirdiği iddia edildi. Aynı şekilde Richard, Benjamin’in tapınağı korumasını Jacob’un istediğini söyledi. Jacob’un gizemi Ben ve Mikail tarafın “büyük adam” diye adlandırılmıştı

Jacob Lider_jacob_oturuyor

Ortaya Çıkışı

Jacob’un kulübede yaşadığına inanılırken, aslında dört parmaklı heykelin altında yaşadığı ortaya çıktı. Benjamin, Locke’u kulübede Jacob’u görmeye götürdüğünde, sözüm ona sandalyede oturuyordu ama Locke onu göremezdi. Kulübeden ayrılmak üzereyken, kısık bir ses tonunda birinin ; “yardım et” dediğini duydu ama Ben duymadı. Benjamin’in bu aldatmasına sinirlenen Locke, ayrılmak üzereyken fenerini Ben’e doğru tutunca kulübe bir anda sallanmaya ve içindeki eşyalar olduğu yerden fırlamaya başladı. Ne olduğunu anlamayan ve şaşıran Benjamin; “bunun hiç komik olmadığını ve durması gerektiğini” Jacob’a söyledi. Sallanan sandalye üstünde, ne olduğu belli olmayan parçalanmış kıyafetleri ve dağınık saçları olan bir gölge gördü. Benjamin, o güne kadar daha önce Jacob’u görmemiş olduğunu fark etti. Jacob’un tüm dediklerini itiraz etmeden ve sorgulamadan yapan Benjamin, kanser olması, kızının ölmesi ve adadan sürgün gitmesi konusunda, Jacob’un Locke’un kılığına girmiş düşmanın etkisiyle onunla dört parmaklı heykelin altında hesaplaşma kararı aldı. Jacob, ona seçenekleri olduğunu söylese de duygularına yenilip Jacob’u öldürdü. Yanan çukura dizleri üzerinde düşen ve yanmaya başlayan Jacob’un son sözleri; “ geliyorlar” oldu.

Genel Olarak

Jacob görüştüğü tüm karakterlere dokundu, özellikle de Jack’e şekerlemeyi verirken parmağını dokundurma şekline, kamera odaklanarak yakın çekim yaptı. Hatta Jack tuhaf şekilde bu hareketine baktı. Ancak, dokunmasının nasıl bir önemi var veya neye işaret ediyor bilinmiyor.

Jacob’un adı birçok bölümde geçerken, kendisi net olarak (”The Incident, Parts 1 & 2″) bölümünde gözüktü. Net olmasa da (”The Man Behind the Curtain”) ve (”The Beginning of the End”) bölümlerinde görmüş olma olasılığımız var.

Jacob’un Ana Lucia, Boone, Charlie, Charlotte, Claire, Daniel, Desmond, Eko, Juliet, Libby, Michael, Miles, Nikki, Paulo, Shannon ve Walt ile tanıştığını görmedik.

İlk 3 sezonun yayınlanan DVD setinin kapağında; “ Jacob seni seviyor” yazıyor.
BDD
BDD
Admin

Teşekkür : 4
Favori Karakteri : Dan - Ben - John-Shannon
Ülke : Jacob Flagturkeyzq7
Ruh Halleri : Jacob Geveze10

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
Jacob Imgleft100/100Jacob Emptybarbleue  (100/100)
güçlülük:
Seviye:

http://lost.ukraine7.com

attention2 Geri: Jacob

Mesaj tarafından BDD Cuma Tem. 03, 2009 5:36 pm

Jacob Benjamin_jacob_u_olduruyor

Jacob Jacob_ve_jack_apollo_cikolatalari

Jacob Jacob_jin_ve_sun_dugununde

Jacob Jacob_ben_ve_locke_heykelin_golgesi
BDD
BDD
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye:

attention2 Geri: Jacob

Mesaj tarafından BDD Paz Tem. 05, 2009 1:12 pm

BDD
BDD
Admin

Kişi sayfası
Başarı Puanı:
güçlülük:
Seviye: